Etiketler

Bilim Gençlerle Kazanacak projesi kasım ayında da öğrencilerle buluşmaya devam ediyor

Bilim Kahramanları Derneği’nin öncülüğü, Pfizer Türkiye’nin koşulsuz katkıları ile devam eden Bilim Gençlerle Kazanacak projesinin kasım ayı takvimi belli oldu.

Temel bilimler ve mühendislik alanlarında çalışan bilim insanlarıyla bilim insanlarıyla 14-18 yaş aralığındaki lise öğrencilerinin çevrimiçi atölyelerde bir araya geldiği Bilim Gençlerle Kazanacak projesi gençlerle bilim arasında köprü kurmayı hedefleyen proje, kasım ayı etkinlikleriyle de devam ediyor. Ücretsiz olan bilim etkinliklerinin sonunda tüm katılımcı gençlere dijital sertifika veriliyor.

Kasım ayı takvimi:
12 Kasım 2022 18.00 – 19.30
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdem Cüce
Isı transferi ve akışkanlar mekaniği simülasyon yazılımlarının gücü: ANSYS üzerinden bir uygulama
15 Kasım 2022 18.00 – 19.30
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Dr. Öğretim Üyesi Benay Uzer Yılmaz & Cemre Ağaoğlu Biyobozunur polimerlerin biyomedikal kullanımları
19 Kasım 2022 18.00 – 19.30
Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tuğrul Çetinkaya
Enerji depolamanın önemi ve batarya teknolojileri
23 Kasım 2022 18.00 – 19.30
Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Önder Metin
Çıplak gözle göremediğimiz kadar küçük nanomalzemeler ile insanlığa faydalı gözle görülür teknolojiler geliştirmek
29 Kasım 2022 18.00 – 19.30
Abdullah Gül Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Evren Mutlugün

Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi Online Bilim Etkinlikleri Kayıt Formu:
http://bitly.ws/uWNd
Bilim Etkinlikleri ile ilgili sorular için: atolye@bilimkahramanlari.org

Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi
Bilim Kahramanları Derneği’nin Pfizer Türkiye desteğiyle Aralık 2021 tarihinde başlattığı Bilim Gençlerle Kazanacak projesi, 14-18 yaş aralığındaki lise öğrencilerini bilim insanları ile bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Proje kapsamında düzenlenen bilim etkinlikleri liseli gençlerin çevrimiçi ortamda ve yüz yüze bilim insanları ile bir araya gelerek uygulamalı etkinlikler gerçekleştirmesine imkân tanımaktadır. Proje kapsamında farklı bilim insanlarının geliştirdiği birbirinden yenilikçi ve ilham verici içerikler, liseli öğrencilere buluşmaktadır. Etkinlik takvimi derneğin sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

Bilim Kahramanları Derneği Hakkında:
Bilimsel farkındalığı ve bilimsel düşünme becerisini toplumun her kesimine yaymak için yola çıkan Bilim Kahramanları Derneği, özellikle çocuk ve gençleri erken genç yaşta bilimle buluşturma gayesiyle çalışmalarını sürdürmektedir. Bu çalışmalar sayesinde Bilim Kahramanları Derneği, bilimle iç içe olan çocukların ve gençlerin becerilerini geliştirmenin yanı sıra “duyarlı dünya vatandaşları” olarak yetişmesini sağlamaktadır. Dernek ayrıca, sürdürebilirlik üzerine çalışmalar yaparak günümüz sorunlarına da somut çözümler üretmektedir. 21. yüzyılın getirdiği yenilik ve zorluklara karşı yaratıcı ve hızlı çözümler üretebilen, sorgulayan ve değişimlere karşı adaptasyon yeteneği yüksek bireyler yetiştirmenin önemine her daim vurgu yapan Dernek, sivil toplum, özel sektörü ve kamu sektörü ile çeşitli iş birlikleri geliştirmektedir. Aynı zamanda Türkiye’nin dört bir yanından Derneğe destek veren gönüllüler sayesinde her yaştan bireyi çalışmalarının kapsamına dahil etmektedir.

Ana Sayfa

Pfizer Hakkında:
Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer’de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından beri Türkiye’de de hizmet vermektedir.
www.pfizer.com.tr

You may also like