Etiketler

Müzikten ilham alan Owens, playlist’ini düzenliyor; bu lansman için ona eşlik eden isim ise New Orleans Bounce Müzik Efsanesi, Big Freedia…
Converse ve DRKSHDW, markaya ait ikonik modelleri yeniden yorumlayarak harikalar yaratmaya devam ediyor. Bu sefer TURBOWPN’nin geri dönüşüyle birlikte kontrast renkler ve hayvan desenlerinden ilham alan yeni TURBODRK Chuck 70 ve TURBOWPN’I sunuyor. TURBODRK Chuck 70 uzatılmış bir dille kalıpları genişletiyor; zebradan ilham alan cesur jarkarlı kaplama ve imzası haline gelmiş kare burun tasarımıyla DRKSHDW, zıt tonların hakim olduğu bir görünümle bu iş birliğini başka bir boyuta taşıyor. Owens yıılar önce Chuck Taylor All Star’ın farklı bir yorumu olan DRKSHDW SS14’ü tanıttığı günden beri Converse ile tutkulu bir bağa sahip ve bu özel tasarım bu bağın efsanevi yansımalarından sonuncusu!
Rick Owens, Converse ve DRKSHDW lansman kampanyasının bir parçası olarak, New Orleans Bounce müziğinin efsanevi ismi olan Büyük Freedia’yı da davet etti. Owens, “10 yıl, Paris’in 7. bölgesindeki evimden yürüme mesafesinde bir dans kulübü olmadığını düşünüp sonunda kendim açmaya karar verdim. Bu yeni enerjiden heyecan duyduğum için büyük Freedia’ya ulaştim, New Orleans Bounce sahnesine geldiğini öğrendim. Şimdi, 10 yol sonra, bu dar ve kısıtlı dünyada, varolan gücünü kutlamak için ondan Converse ile işbirliğimi temsil etmesini istedim…”
TURBODRK Chuck 70, Owens’ın kültürel göstergeleri kendinden emin bir şekilde yorumlaması, kanvas ayakkabıları, yeniden yorumlama konusundaki yeteneğini belirgin bir şekilde gözler önüne seriyor. TURBOWPN, Owens’ın minimalist ama maksimalist ayakkabı estetiğiyle, en önemlisi ikonik ayrıntıları yüceltirken, oranlarıyla oynayıp dikkat çekici bir tasarımla sınırlara meydan okuyan, ‘Weapon’ın yorumuyla karşımıza çıkıyor.
Son olarak seriyi bir çift zebra desenli jarkarlı sırt çantası tamamlıyor. Küçük boyutlu bir Go Lo sırt çantası ve büyük boy bir Go 2 sırt çantası ile satışa çıkan koleksiyon sevenleriyle buluşuyor.
Converse x DRKSHDW TURBODRK Chuck 70, TURBOWPN ve aksesuarları, 10 Ocak’ta dünya çapında Converse.com, RickOwens.eu, Rick Owens mağazaları ve seçkin perakendecilerde satışta!

You may also like