Etiketler

NEW YORK (BUSINESS WIRE), bugün Estée Lauder Şirketleri’nin (NYSE:EL) lükste dünya lideri olan TOM FORD markasını satın almak için bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Dönüşümsel anlaşma, TOM FORD markasıyla uzun süredir güzellik ortaklığı devam eden Estée Lauder Şirketleri’ni (“ELC”) TOM FORD markasının tüm fikri mülkiyetinin tek sahibi haline getirecek.
Estée Lauder Şirketleri idaresi altında, TOM FORD markasının satın alınması ve mevcut lisans ortaklarının genişletilmesi, TOM FORD markasının yirmi birinci yüzyılın önde gelen küresel lüks markalarından biri olarak sürekliliğine ve daha da gelişmesine olanak sağlayacak.
Bu satın alımın Estée Lauder Şirketleri’ne faydaları arasında, hızla büyüyen TOM FORD BEAUTY markasına sahip olmanın sağladığı uzun vadeli nakit akışının; 2030’a kadar devam eden mevcut lisans süresinin güvence altına alınması ve Beauty’ye telif ödemelerinin ortadan kaldırılması yer alıyor.
Anlaşmaya göre, Tom Ford International’ın Kurucusu ve CEO’su Tom Ford, kapanıştan sonra 2023 takviminin sonuna kadar markanın yaratıcı vizyoneri olarak hizmet vermeye devam edecek. Tom Ford International Yönetim Kurulu Başkanı Domenico De Sole de 2023 yılının sonuna kadar danışman olarak görevine devam edecek.
Anlaşma kapsamında TOM FORD markasının Ermenegildo Zegna N.V. (NYSE: ZGN) (“Zegna” veya “Zegna Group”) ile uzun süredir devam eden ilişkisi, tüm erkek/kadın moda ürünleri, aksesuarları ve iç çamaşırı olarak genişletilecek. Bu anlaşma dahilinde Zegna, marka sahibi olarak yükümlülüklerini yerine getirmek için TOM FORD markasının moda ayağındaki gerekli operasyonlarını da üstlenecek. Estée Lauder Şirketleri ve Zegna, TOM FORD markasının lüks konumlandırmasını geliştirmeye devam etmek için yaratıcılık konusunda yakın iş birliği içerisinde olacak.
Markanın, üstün işçiliği ve kalitesiyle ön planda olan dünyanın önde gelen gözlük üreticilerinden biri olan Marcolin’deki mevcut sözleşmesi de önemli ölçüde uzatılacak.
İlk kez 2006 yılında Estée Lauder Şirketleri’ne katılan TOM FORD BEAUTY, Tom Ford’un üstün kaliteyle hazırlanmış modern çekiciliğe yönelik vizyonunu benzersiz şekilde yansıtan; özgün bir koku, makyaj ve cilt bakımı koleksiyonuna sahip ikonik bir lüks güzellik markası olarak karşımıza çıkıyor. İlk olarak lüks kokularla sektöre adımını atan TOM FORD BEAUTY, kurulduğu günden beri dünyanın en başarılı ve arzu uyandıran güzellik markalarından biri haline geldi.
The Estée Lauder Başkanı ve CEO’su Fabrizio Freda, “TOM FORD BEAUTY’nin lüks koku ve makyajda elde ettiği başarıdan, dünyanın dört bir yerindeki insanlar tarafından arzulanmaktan ve onlar için yüksek kaliteli ürünler tasarlamaya olan bağlılığından inanılmaz derecede gurur duyuyoruz” dedi. “Marka olarak gerçekleştirdiğimiz bu stratejik satın alma, yeni fırsatların önünü açacak ve TOM FORD BEAUTY için büyüme planlarımızı güçlendirecek. Ayrıca, küresel prestijli güzellik sektöründe lider olma hedeflerimizi pekiştirirken, uzun vadede gelecek vadeden lüks güzellik kategorisindeki ivmemizi artırmaya da yardımcı olacak.”
TOM FORD BEAUTY, önümüzdeki yıllarda endüstride beklenen genel büyümenin üzerinde performans göstermesini öngördüğümüz, lüks koku ve makyaj kategorilerinde güçlü bir konuma sahip. Bu stratejik satın alma, TOM FORD BEAUTY’nin dünya çapında lüks ve çevrimiçi kanallar için önemli pazarlarda bir sonraki büyüme seviyesini destekliyor. Marka, 2012’den 2022 mali yıllarına kadar bileşik yıllık bazda güçlü çift haneli net satışlar da dahil olmak üzere etkileyici bir başarı elde etti. ELC’nin 30 Haziran 2022’de sona eren mali yılında TOM FORD BEAUTY, önceki yıla kıyasla yaklaşık %25 net satış artışı elde etti. Marka, kanallarda ve önemli pazarlarda güçlü bir ivme kazanmaya devam ederek Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk 15 ve Çin’de ilk 10 arasında prestijli bir koku sıralaması elde etti. Marka, The Fragrance Foundation’dan yirminin üzerinde ödül aldı.
Tom Ford konuyla ilgili “Estée Lauder Şirketleri markam için yıllardır ideal bir yuva, bu satın alma için daha mutlu olamazdım. Şirketi kurduğum ilk günden itibaren olağanüstü bir yol arkadaşı oldular ve onların TOM FORD markasının yeni döneminde gerçekleştirecekleri projeleri görmek için heyecan duyuyorum. Ermenegildo Zegna ve Marcolin de uzun süredir muhteşem ortaklar oldular ve son 16 yılda kurduğumuz harika ilişkinin korunduğunu görmekten mutluyum. Tam bağlılıklarıyla, yalnızca en yüksek kalitede moda ve gözlük üretmeye çalışan lüks bir şirket olarak markanın geleceğini sürdüreceklerine inanıyorum.” İfadelerini kullandı.
TOM FORD INTERNATIONAL’ın kurucu ortağı ve Başkanı Domenico De Sole, “Bu satın alma işleminden çok memnunum. TOM FORD yolculuğumuzun ilk ortağı olan Estée Lauder Şirketleri’ni, TOM FORD markasının olağanüstü mirasını sürdürecek güvenilir taraf olarak görüyorum. Muhteşem vizyonu ve liderliği için Tom’a ve olağanüstü yetenekli TOM FORD ekibimize sıkı çalışmaları ve markaya olan bağlılıkları için teşekkür ediyorum.”
Estée Lauder Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı, William P. Lauder, ise “Tom Ford’un Estée Lauder markasıyla ilk işbirliğinden; TOM FORD BEAUTY’nin lansmanına ve son başarılarına kadar on beş yılı aşkın süredir Estée Lauder Şirketleri’nin, ailemizin bir parçası olmasından onur duyuyoruz. Estée Lauder Şirketleri ve TOM FORD, lüks, yaratıcılık, girişimci ruh ve mükemmellik taahhüdü ve hepsinden önemlisi, işlerimizi besleyen olağanüstü yetenek için derin bir takdiri paylaşıyor.” Yorumlarında bulundu.
The Estée Lauder Companies Lüks İş Geliştirme Başkanı Guillaume Jesel, “TOM FORD BEAUTY’nin devam eden başarısını artırmaya kararlıyız ve bu heyecan verici satın alma bizi stratejik olarak gelecekte daha da büyüme için konumlandırıyor” dedi. “Tom Ford gerçek bir vizyoner ve lüksün nihai mimarı. Efsanevi Domenico De Sole ile birlikte olağanüstü yeni bir lüks dünya yarattılar. Markaya ve son derece yetenekli ekibe liderlik etmeye devam etmek ve Tom Ford’un olağanüstü lüks güzellik ve ötesi vizyonunu sergilemek bizim için bir onurdur.”
Ermenegildo Zegna Group CEO’su Ermenegildo “Gildo” Zegna, “Başlangıçtan beri TOM FORD moda işinin ortakları ve hissedarlarıyız. Bu adım, Aralık 2021’deki listelenmemizden bu yana ilk ve tüm paydaşlarımız için değer yaratmak üzere platformumuzu güçlendirme taahhüdümüzü doğruluyor” dedi. “TOM FORD’daki inanılmaz yeteneklerden çok ilham aldık ve Estée Lauder Şirketleri ile bu güçlü ve zenginleştirici ilişkiye başlamaktan mutluluk duyuyoruz.”
“TOM FORD gözlük işini, benzersiz kalite ve tarzın küresel liderleri arasında kurmak son yirmi yılda inanılmaz bir yolculuk oldu. Marcolin S.p.A.’nın CEO’su Fabrizio Curci, “Bu muhteşem markanın büyümesini daha fazla desteklememizi sağlayacak olan, marka için özel ve kalıcı lisansımızla Estée Lauder Şirketleri ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.
Freda sözlerine şöyle devam etti: “Tom Ford, Domenico De Sole ve sınıfının en iyisi olan ekibiyle, dünyanın en yenilikçi küresel lüks markalarından birini kurdular ve biz onun geleceğini inşa etmekten heyecan duyuyoruz.” “Zegna ve Marcolin, TOM FORD moda ve gözlükleri için ideal uzun vadeli marka iş birlikçileri. Markaya getirdikleri sürekliliğe sahip olmaktan heyecan duyuyoruz. Kaliteye, lükse ve işçiliğe olan kararlı bağlılıkları bu markayı geleceğe taşımamıza yardımcı olacak.”

Estée Lauder Şirketleri Hakkında
Estée Lauder Companies Inc., dünyanın önde gelen lüks cilt bakımı, makyaj, parfüm ve saç bakım ürünleri üreticilerinden, pazarlamacılarından ve satıcılarından biridir. Şirketin ürünleri yaklaşık 150 ülke ve bölgede şu markalar altında satılmaktadır: Estée Lauder, Aramis, Clinique, Lab Series, Origins, M·A·C, La Mer, Bobbi Brown, Aveda, Jo Malone London, Bumble and bumble, Darphin Paris, TOM FORD BEAUTY, Smashbox, AERIN Beauty, Le Labo, Editions de Parfums Frédéric Malle, GLAMGLOW, KILIAN PARIS, Too Faced, Dr.Jart+ ve The Ordinary ve NIOD dahil olmak üzere DECIEM marka ailesi.
TOM FORD hakkında
Nisan 2005’te Tom Ford, TOM FORD markasının yaratıldığını duyurdu. Ford’un bu girişime eski Gucci Grubu Başkanı ve şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan İcra Kurulu Başkanı Domenico De Sole katıldı. Aynı yıl Ford, optik çerçeveler ve güneş gözlükleri üretmek ve dağıtmak için Marcolin Group ile ortaklığını ve ayrıca TOM FORD güzellik markasını oluşturmak için Estée Lauder ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Nisan 2007’de, Ford’un doğrudan sahip olduğu ilk amiral gemisi mağazası, New York’ta, TOM FORD erkek giyim ve aksesuar koleksiyonlarının ilk çıkışıyla aynı zamana denk gelen Madison Avenue’da açıldı. Eylül 2010’da, Madison Avenue amiral gemisindeki samimi bir sunum sırasında Ford, merakla beklenen kadın giyim koleksiyonunu tanıttı. Şubat 2018’de Ford, TOM FORD saatlerini ve merakla beklenen iç çamaşırı koleksiyonunu ilk kez podyumda görücüye çıkardı. Bugün marka, erkek giyim, kadın giyim, aksesuar, gözlük, güzellik ve en son iç giyim ve saatlerden oluşan eksiksiz bir koleksiyon sunuyor. Şu anda Londra, Milano, New York, Beverly Hills, Miami, Las Vegas, Tokyo, Osaka, Seul, Montreal, Toronto, Hong Kong, Şangay, Pekin, Yeni Delhi, Xian, Doha, Kuveyt Şehri, Riyad ve Sidney.

Ermenegildo Zegna Grubu Hakkında
1910 yılında Ermenegildo Zegna tarafından İtalya’nın Trivero kentinde kurulan Zegna Group, Zegna markası altında lüks erkek giyim ve aksesuarlarının yanı sıra Thom Browne markası altında kadın giyim, erkek giyim ve aksesuarları tasarlar, yaratır ve dağıtır. Zegna Group, en kaliteli İtalyan kumaşlarını üreten geleneksel fabrikaları korumak için çalışan Lüks Tekstil Laboratuvar Platformu aracılığıyla en yüksek kalitede kumaş ve tekstil ürünleri üretiyor ve dağıtıyor. Grup ürünleri, 30 Eylül 2022 itibarıyla (242 Zegna mağazası ve 57 Thom Browne mağazası) 299’u doğrudan Grup tarafından işletilen dünya çapında 80 ülkede 500’den fazla mağaza aracılığıyla satılmaktadır. Zegna Group, onlarca yıldır Yolumuzu çizdi: Grubun bir üstün yünlü kumaş üreticisinden küresel bir lüks gruba dönüştüğü, çağı belirleyen kilometre taşlarından geçen benzersiz bir yol. Yolumuz bizi, Grubun 20 Aralık 2021’den beri New York Borsasında işlem gördüğü New York’a götürdü. Ve yarına giden Yolumuzda ilerlemeye devam ederken, kurucumuzun mirasını korumaya kararlıyız. bir işletmenin faaliyetlerinin çevreye yardımcı olması gerektiği ilkesine dayanmaktadır. Bugün Zegna Grubu, daha iyi bir bugün ve gelecek yaratan doğal dünya ve topluluklarımızla bağları beslemeye devam ederken modern zamanların ritmine uyan bir yaşam tarzı yaratıyor.

Marcolin Hakkında
Marcolin, 1961 yılında kurulmuş, gözlük endüstrisinde dünya çapında lider bir şirkettir ve sürekli mükemmellik arayışı ve sürekli yenilik yoluyla işçiliği ileri teknolojilerle birleştirme konusundaki benzersiz yeteneği ile bilinir. Marka portföyü şunları içerir: TOM FORD, Guess, WEB Eyewear, adidas Sport, adidas Originals, Bally, Moncler, Max Mara, Sportmax, Zegna, Longines, OMEGA, GCDS, Barton Perreira, Tod’s, Pucci, BMW, Swarovski, MAX&Co., Kenneth Cole, Timberland, GANT, Harley-Davidson, Marciano, Skechers ve Candie’s. Marcolin, kendi doğrudan ağı ve küresel ortakları aracılığıyla ürünlerini 125’ten fazla ülkede dağıtmaktadır.

You may also like