Etiketler

Milli Eğitim Bakanlığı ve HP Türkiye gerçekleştirdiği iş birliğiyle, eğitmenler HP İnovasyon ve Dijital Eğitim Akademisi (HP IDEA) programına katılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı ile HP Türkiye eğitim sektöründe yetenek gelişimini teşvik etmek amacıyla bir işbirliğine imza attı. Bu işbirliği kapsamında eğitmenler HP İnovasyon ve Dijital Eğitim Akademisi (HP IDEA) programına katılarak, önde gelen küresel üniversitelerin eğitim programlarını temel alan dijital eğitim çözümlerini öğrenme fırsatı elde edecek.

HP Türkiye Genel Müdürü Emre Alaman, “Okullarımızın ve eğitim süreçlerimizin teknolojiyle entegrasyonunu sağlama konusunda kararlıyız. Bu anlamda somut adımlar atmaya devam ediyoruz. COVID-19 nedeniyle gerçekleşen kısıtlamalar, küresel eğitimde benzeri görülmemiş bir dönüşüme neden oldu ve öğretimin doğasını tamamen değiştirdi. Teknoloji artık eğitimin merkezinde konumlanıyor. Bu noktadan yola çıkarak hayata geçirdiğimiz HP IDEA programıyla, eğitimcilerin dijital öğrenme çözümlerinden yararlanmaları için doğru yetkinlikler edinmelerini hedefliyoruz. Program, belirli ürünlerden ziyade pedagojiye odaklanıyor. Böylece eğitimciler, eğitim ve öğrenimde en son teknolojiler ve en iyi uygulamalarla donatılırken, öğrenciler de daha nitelikli bir öğrenim görmüş olacak” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı ise “Öğretmenlere yeni bilgiler aktarmak, BT alanında yetkinlikler kazandırmak ve eğitimde etkileşimli bir yaklaşım amacıyla öğretmenlerimizin HP IDEA’ya katılma şansı bulması ve dünyanın en iyi programları aracılığıyla yetkinliklerini geliştirmesi öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlayacaktır” şeklinde görüş bildirdi.

HP IDEA, Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKH’ler) ile karşılaştırılarak düzenlendi. Akademi ayrıca Harvard Eğitim Enstitüsü ve Michigan Üniversitesi’nden dünya standartlarında araştırma ve eğitim içeriklerine sahip.

HP tarafından katılımcı okullar için iki program sunulacak:

HP IDEA Fellow –HP IDEA Fellow, öğretmenlerin Türkiye’deki seçkin okullarda yeni öğrenme yöntemleri geliştirmelerine ve bu yöntemlere erişmelerine olanak sağlayan kapsamlı bir geliştirme programı.
HP IDEA Associate – HP IDEA Associate, HP IDEA Fellows tarafından HP’nin rehberliğinde tasarlanan kurslar içeriyor. Katılımcı okullardaki tüm eğitmenler, HP IDEA Fellows tarafından geliştirilen eğitime katılarak HP IDEA İş Ortağı olma fırsatına sahip olacak.

HP IDEA, HP’nin 2025 yılına kadar dünya çapında 100 milyon kişiye daha iyi öğrenme koşulları sağlama taahhüdünün bir parçası. Program; BAE, Mısır, Umman, Suudi Arabistan, Katar, Kazakistan, Nijerya, Gana, Güney Afrika, Kenya, Uganda, Tanzanya, Fas, Ruanda ve Gambiya olmak üzere Ortadoğu, Afrika ve Orta Asya’daki on beş ülkede () daha başlatıldı. HP IDEA’nın ilk kez tanıtılmasından bu yana geçen iki yılda, programa 20.000 öğretmen katıldı ve 500.000 öğrenci programdan yararlandı.

HP ayrıca, yakın zamanda duyurulan HP School Coach, HP Classeasy, HP Education Notebooks, HP Innovation Garage, ve HP LIFE gibi karma öğrenmeyi hızlandıran bir dizi eğitim programına sahip.

HP Innovation and Digital Education Academy hakkında daha fazla bilgi bu linkten alınabiliyor.

Fotoğraf 1: HP Türkiye Genel Müdürü Emre Alaman
Fotoğraf 2: HP temsilcisi Müge Karabulut ve MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet Vural

HP Hakkında
HP Inc., düşünceli bir fikrin dünyayı değiştirme gücüne sahip olduğuna inanan bir teknoloji şirketidir. Kişisel sistemler, yazıcılar ve 3D baskı çözümlerinden oluşan ürün ve hizmet portföyü, bu fikirlerin hayata kazandırılmasına yardımcı olmaktadır. http://www.hp.com

You may also like