Etiketler

Dünyanın lider banyo üreticilerinden Roca, Nu armatür koleksiyonu ve In-Wash® Ona ile prestijli tasarım ödülü olan Red Dot 2023’e layık görüldü. Geliştirdiği ürünlerde tasarımı odağına alan ve bugüne kadar birçok ödülün sahibi olan Roca, tasarım dünyasının saygın ödüllerinden iki ödül alarak bu alandaki başarısını tescilledi.
Banyo alanları için tasarladığı ve ürettiği yenilikçi ürünleriyle dünyanın önde gelen markalarından Roca, tasarım ve inovasyon açısından küresel bir referans noktası olan Red Dot Tasarım Yarışması’nda Nu armatür koleksiyonu ve In-Wash® Ona ile ödül aldı. Özgün canlı renkleriyle dikkat çeken Nu armatür koleksiyonu, Studio Inma Bermudez tarafından tasarlandı. Koleksiyon sektörde benzeri bulunmayan mavi, yeşil, bal sarısı gibi renkleriyle günlük yaşama neşe ve yaratıcılık getiren bir görsel ifadenin saflığını temsil ediyor. Tümü uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen ve üstün hijyen standartlarını garanti eden In-Wash® Ona ise Roca Design Center ve Nacar Design tarafından geliştirildi.
“En önemli konu başlığımız; kalite ve tasarım”
Dünyanın en köklü ve prestijli ödülüne yeniden layık görüldükleri için çok gururlu olduklarını belirten Roca Türkiye Genel Müdürü Salvador Lopez Oliva, “Roca olarak en iyi kullanıcı deneyimini sunmak için kalite ve tasarım en önemli konu başlıklarımız arasında yer alıyor. Bu çerçevede dünyaca ünlü mimar ve tasarımcılar ile iş birlikleri gerçekleştiriyoruz. Yenilikçi bakış açısıyla geliştirilen ürünlerle marka portföyümüze özgün ve işlevsel çözümler ekliyoruz. Tasarım dünyasının takdirini almış olan bu yenilikçi ürünlerin, Türkiye pazarında da sevilmesini ve kullanılmasını umuyorum” diye konuştu.
Toplam ödül sayısı 59’a ulaştı
Tasarım, sürdürülebilirlik ve inovasyonu önceliğinde tutan Roca, 2019 ve 2022 yıllarında Red Dot Tasarım Yarışması’nda 4 ayrı ödüle layık görülmüştü. 2009 yılından bu yana en prestijli tasarım ve iletişim yarışmalarından bugüne kadar 57 ödül alarak başarısını taçlandıran Roca, Red Dot 2023 Tasarım Ödülleriyle toplam ödül sayısını 59’a yükseltti.

You may also like