Etiketler

Bu yıl 28-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen, yaratıcılık ve teknolojiyi müzikle birleştiren Sónar Istanbul kapsamında Converse, özel art visual gösterimlerinde SonarScreen by Converse konumlanırken; All Star programı kapsamında desteklediği genç yeteneklerin festival sürecinde yanında yer aldı.

Müzik, yaratıcılık ve teknolojiyi birleştiren ve geçtiğimiz yıllarda da binlerce müzikseveri ağırlayan Sónar İstanbul’un bu yılki destekleyicileri arasında Converse Türkiye de vardı. Genç sanatçılara ve müzisyenlere olan destekleriyle öne çıkan Converse’in, bu yıl sanat, yapay zeka ve teknoloji odağında gerçekleşen festivalde sahiplendiği SonarScreen by Converse’te sanat ve teknolojiyi bir araya getiren projeler ve eserler gösterime sunuldu. Gerçeklik (AR) ve Sanal Gerçeklikten (VR), müzikal ve görsel/işitsel prodüksiyona, sanatsal video oyunlarından dijital olarak tasarımlanmış üretilmiş ses enstalasyonlarına kadar birden fazla konseptte çalışma yer aldı.
Converse Türkiye’nin genç yetenekler ve sanatçılar için hazırladığı All Star programının bir parçası olan ve festivalde performans sergileyen müzisyen Converse All Star Fosil’in sahnesine grafik tasarım, fotoğrafçılık ve animasyon gibi birçok farklı alanda da çalışmalar gerçekleştiren Converse All Star Yasin Arıbuğa’nın dijital görsel çalışması eşlik etti. Bu isimlere ek olarak festival alanında konumlanan Converse aktivasyon alanını ise Sanatçı Uğur Acil mentorluğunda Converse All Star Glennis, underground müzik kültürü ve cinsiyet eşitliğinden aldığı ilhamla tasarladı. Böylelikle farklı projelerle farklı yeteneklerin gelişimine destek olan Converse Türkiye, desteklediği sanatçıları Sónar İstanbul’a da dahil etmekten gurur duydu.
Genç yetenekleri desteklemek üzerine geliştirilmiş bir program olan All Star, spor, sanat ve müzik gibi farklı disiplinlerde yaratıcılığı konuşturan isimlerle bir araya geliyor. Sanatçıların kendilerini geliştirmeleri için bu program kapsamında olanaklar sağlayan Converse, genç yetenekleri mentorlar ve farklı projelerle bir araya getirerek gelişimlerine destek olmayı hedefliyor.

Sónar:
Sónar 1994’teki ilk edisyonundan beri Avrupa’nın elektronik müzik ve dijital dünyanın gündemini belirleyen öncü bir festivaldir. Sónar, yenilikçi içeriğine, formatına ve kutlama atmosferine dünyanın her yerinden çekilen müzikseverler, sanatçılar ve profesyoneller için Barcelona’yı her yıl bir odak noktasına dönüştürüyor.
Sónar, birçok sahnesi ve mekanıyla günümüzün en etkili sanatçılarını ağırlayarak, şimdinin ve geleceğin müzikal peyzajını yansıtıyor ve büyütüyor. Performans, müzik, bilim, bilgi teknolojisi kesişiminde ve ötesinde, yeni ve gelişmekte olan trendleri sanatseverlerle buluşturuyor.
Sónar, otuzuncu yılından ve dünya çapında 100’ü aşkın edisyonundan sonra, izleyiciler, türler ve yaratıcı disiplinler arasındaki bariyerleri kaldırarak ve bağlar kurarak bir festivalin nasıl olabileceğini yeniden tanımlamaya devam ediyor.

All Star Programı:
All Star Topluluğu, dijital ve fiziksel marka deneyimlerini, Converse özelinde hazırlanan marka çalışmalarını ve sunduğu mentorluk fırsatlarıyla All Star’ları birbirine ve Converse’e bağlayan küresel bir ağ görevi görür. Programımız, Stil, Spor, Sanat ve Müzik ile ilgili disiplinlerde çalışmalar yaratan keşfedilmemiş yetenekleri ortaya çıkarmaya ve çalışmaları için onlara imkanlar sunmaya çalışan canlı bir kolektiftir. Converse, bu program kapsamında yer alan bireysel All Star’ların, portföylerini, bağlantılarını güçlendirmeyi hedeflerken ve yaratıcı kariyerlerini ilerletmek için özel finansman ve mentorluk yoluyla desteklemeyi amaçlıyor. Bu çalışmaları finanse ederek ve mentorluklarla destekleyerek, hem yaratıcı alanlarda daha fazla fırsat sunarak sınırları zorlamayı hem de bu All Star topluluğu üyelerinin bireysel çalışmalarını geliştirmeyi hedefliyor.

You may also like