Etiketler

Sürdürülebilir tasarım anlayışının öncüsü Christopher RÆBURN imzalı Timberland Earthkeepers® koleksiyonu modern, işlevsel ve eko-inovatif ürün tasarımlarını yansıtıyor. Earthkeepers® by RÆBURN koleksiyonu yüksek kaliteli, çevreye duyarlı materyaller kullanarak sorumlu tasarımın sınırlarını zorlayan, progresif ve deneysel bir moda anlayışını sahipleniyor.

FW22 sezonunda sürdürülebilir tasarım anlayışının öncüsü Christopher RÆBURN ve Timberland işbirliğiyle ortaya çıkan Earthkeepers® koleksiyonu eko-inovasyonda gelinen son noktayı yansıtıyor.

Koleksiyonun öne çıkan parçalarından Timberloop Utility Kadın ve Erkek Botları (3.799TL), tamamı sorumlu materyaller kullanılarak tasarlandı. İkonik renklerin yanı sıra trend renkleri de yansıtan bu özgün bot koleksiyonu, dereceli tabakhanelerden elde edilen birinci sınıf deri ve ağaçlardan elde edilen doğal kauçuktan yapılmış dayanıklı dış tabana sahip. Bot koleksiyonunun içerisinde, geri dönüştürülmüş plastik ReBOTL materyaller ile üretilen çıkartılabilir, esnek ve ayakları kavrayan örgü kumaş patik bulunuyor. Bu sayede ayaklarda gün boyu konfor mümkün kılınıyor.Timberland’in döngüsel ürün tasarımına olan bağlılığını yansıtan bu botlar, kullanım ömürlerinin sonunda tamamen demonte edilebilir ve geri dönüştürülebilir bir yapıda tasarlandı.

Bu sezonun outdoor maceraları için eko-yenilikçi bir tarz sunan Earthkeepers® by RÆBURN Parka, sezonun öne çıkan bir diğer ürünü olan unisex parka (18.999TL), yüzde 100 geri dönüştürülmüş pamuk dahil olmak üzere çevreye duyarlı materyaller ile tasarlandı. Koleksiyonun sorumlu ve minimal tasarım anlayışına uygun olan bu eko-inovatif tarz, su geçirmezlik ve yalıtım özelliklerine sahip.

Earthkeepers EK+ ürünleri, kullanılan malzemelerin en az %95’inin çevreye duyarlı olmasıyla, Timberland’in en üst düzey çevre dostu ve yenilikçi tasarımlarından oluşur. Koleksiyondaki diğer parçalar arasında unisex, yumuşak dokulu yeşil kapüşonlu sweatshirtler (4.499TL) ve çift renkli yarı fermuarlı puffer mont (12.999TL) yer alıyor. Koleksiyondaki Earthkeepers EK+ sırt çantası (2.999TL) modeli ise ihtiyacınız olan tüm özellikleri eğlenceli ve renkli bir dokunuşla birleştiriyor. Yüksek dayanıklılık için yüzde 100 geri dönüştürülmüş polyester CORDURA® ECO kumaştan yapılmış dış katman ve konforlu biyo bazlı EVA karışım köpük omuz askıları ile çevreye duyarlı bir şekilde üretildi.

Timberland’in FW22 Earthkeepers® by RÆBURN koleksiyonu, www.timberland.com.tr , Timberland mağazalarında ve seçili satış noktalarında bizlerle buluşuyor.

Timberland’in Earthkeepers® by RÆBURN koleksiyonuna ait görsellerin tamamına ulaşmak için tıklayınız: https://we.tl/t-4tFLMhDZKM

Timberland hakkında:
Timberland doğayla iç içe yaşam stilini destekleyen global bir markadır. Yeni nesillere ilham vererek çalıştıkları toplumları hareket geçirme, birlikte çalışma ve daha ileri taşıma misyonlarını sahiplenir. Merkezi Stratham, New Hampshire’da olan Timberland’in ayrıca Stabio, İsviçre ve Şanghay, Çin’de uluslararası merkezleri bulunmaktadır. 1973’te New England’ın zorlu hava koşulları için tasarlanan orijinal sarı botuyla tanınan marka günümüzde, doğanın tadını çıkarma ve doğayı koruma tutkusunu paylaşan insanlar için çevreye duyarlı inovasyonlarla tasarlanmış ve üretilmiş ayakkabı, tekstil ve aksesuar koleksiyonlarına sahiptir. Timberland® markasının merkezinde, daha yeşil bir geleceğin daha iyi bir gelecek olduğu inancı yer alır. Bu vizyonunu sorumlu üretim, doğayı koruma ve dünya genelindeki toplulukları güçlendirmeye yönelik adımlarıyla sağlar. Timberland ürünleri, lider zincir mağazalar ve perakende noktalarının yanı sıra Türkiye’de Vadistanbul, Capacity, Ankara Armada AVM ve Bursa Marka AVM’de bulunan mağazalarında da satılmaktadır. Timberland hakkında daha fazlasını öğrenmek için, www.timberland.com.tr adresini ziyaret ediniz. Timberland bir VF Corporation markasıdır.

You may also like